Get Adobe Flash Player
 
Hakkımızda>
 

LED’in de önü açık, ASSAN’ın da

LED, araştırma laboratuarlarından çıkıp cam bir diyot tüpünün içinde parıldamaya 1962 yılında başladı. Sonraki on yıl boyunca ancak çok özel uygulamalarda kullanılan kırmızı LED’in varlığından pek az kişinin haberi vardı. 1972 yılında Siemens Semiconductor Division (Şimdi Osram Optosemiconductor) tarafından üretilip piyasaya sürülen 5 mm çapındaki kırmızı LED, tam anlamı ile bir yenilikti, ısınmayan, mat-kırmızı ışık veren bu plastik silindir hızla gelişti. Süreç içerisinde sarı, yeşil mavi ve beyaz renkleri piyasaya sürülürken parlaklığı ve verimi arttı. LED, çok kısa bir süre içerisinde hayatın her kesimine girdi. Neredeyse her elektronik cihazda kullanılan LED, özellikle sinyalizasyon sistemleri, göstergeler, dijital saatler, skor, enformasyon ve fiyat panolarının temel elemanı oldu. 2000 yılından itibaren aydınlatma sektörünün yükselen yıldızı haline geldi.

Diğer tüm aydınlatma gereçlerinin aksine elektron hareketi direkt olarak fotona dönüştüğü için son derece verimli olan LED, mekanik sağlamlık, küçük boyut, düşük ısı üretimi, çok düşük voltaj ve akım gereksinimi, radyasyon veya manyetik alan yaymaması, son derece uzun ömürlü olması ve açma kapamadan ötürü ömründe kısalma olmaması, son derece hızlı davranması, kanserojen ve zehirli maddeler içermemesi (GaAs, AlGaAs, GaAsP LEDler hariç) gibi çok önemli avantajlara sahiptir.

Bir LED’in ışık vermesini sağlamak son derece basittir. Seri bağlanmış uygun değerdeki direnç ve herhangi bir LED kullanarak imalatı kolay, maliyeti düşük "LED lamba" yapmak elbette mümkündür. Zaten piyasada bolca bulunan LED ürünleri genellikle bu tarz ürünlerdir.

Ancak bu basit uygulamalara, bir de düşük kaliteli malzeme kullanımı da eklenince LED’in yüksek verim, düşük ısı yayılımı ve uzun ömür gibi avantajları tamamen yok olmaktadır. LED teknolojisini kullanmanın en önemli dezavantajı olan yüksek yatırım maliyetini düşürmenin yolu ise ne yazık ki bu değildir.

LED’i verimli ve doğru bir şekilde kullanıma sunmak ayrı bir uzmanlık ve çalışma alanıdır. LED’i verimli ve doğru bir şekilde kullanıma sunmak ASSAN’ın uzmanlık ve çalışma alanıdır.

1980 de endüstriyel elektronik cihazlar üreten küçük bir firma olarak kurulduk, 1990 yılından itibaren LED panel, dijital meydan saatleri, LED destekli TV stüdyo dekorasyonları, LED enformasyon ve skor panolarını üretim gamına ekleyip LED’i yoğun olarak kullandık. 2002 yılından itibaren ise geleceğimizi tamamen LED’e kurgulayıp LED aydınlatma modülleri imalatına da başlayıp, endüstriyel elektronik alanından çekildik. Tüm bilgi, beceri tecrübemiz ile LED’e odaklandık.

Fabrikamızın SMD ve Radyal üretim bandı kurşunsuz üretim teknolojisine sahiptir. Tüm ürünlerde kullanılan malzemeler dünyaca kabul görmüş, menşei belli ve belgeli, kalitesi onaylanmış markalardan titizlikle seçilmektedir. LED konusunda sürekli araştırma yapıyor, gerektiğinde üretici firmaların AR-GE mühendisleri ile birlikte çalışarak önemli adımlar atıyoruz. Üretimlerimizin çevreye dost, insanlar için güvenli olmasına dikkat ediyoruz. Halen 400 ayrı LED ürünü imal ediyoruz. İmal etiğimiz her ürünün arkasında durduk, bu sayede hem Türkiye hem de Dünyanın sayılı firmalarının LED ürünlerindeki çözüm ortağıyız. Afrika’nın çöl sıcaklarından Sibirya’nın zorlu kış şartlarına kadar problemsiz çalışan binlerce ASSAN markalı ürün gururumuzdur.

ASSAN olarak yüksek kalite ve yüksek teknolojinin en önemli rekabet silahı olduğuna inanıyoruz.

Yılda ortalma 10.000.000 adet LED’i hayata kazandırıyor, "LED’in olduğu her yerde varız" diyoruz.

Biz ÜRETİYORUZ

 

BİZDEN

     
     
 
       
       
       
       
 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda| Ürünler | Uygulamalar | İletişim
Dudullu Org. San. Böl. Baraj Yolu 2. Cad. No:7 34776 ÜMRANİYE-İSTANBUL-TÜRKİYE
Tel: 0(216) 479 1090 (pbx) Fax: 0(216) 479 0090